Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są właściwie smaczne i godne paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.