słabe mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

po co ćwiczyć mięśnie kegla

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z w pewnych momentach wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, chociaż raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie zakupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w trakcie porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.