Krakowski Informator nie tylko kulturalny

Pośród licznych miast w kraju, miasto Kraków wybija się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale również na wielu odmiennych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Dobre nowości w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego wypracowano w trakcie ostatniego czasu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo wsparły rząd w tym aspekcie dotacje EU, z których Kraków niemało korzysta. Dynamiczne postępowanie w obszarze pozyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska uzupełniła się o nowe drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy historie, które nie są ściśle z nami związane. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Podczas gdy Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie zarządzania śmieciami, budowie oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają krakusom bezpieczniej i wygodniej żyć. Miasto zmienia się również w zakresie opcji kulturalnych. Potencjał Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta działania nie tyczą się tylko ścisłego środka Krakowa, ale też są związane z pełnym województwem . Dlatego lepiej nie pomstować tylko dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent