Kraków rozpoczyna walkę z zanieczyszczeniem powietrza

Najważniejszym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie gminy są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Wśród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy już powstałych tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Kraków arena
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.